Viktor Bánczi

« Späť na zoznam


Spoluzakladateľ a riaditeľ značky Moonlight.
Moonlight je spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom okuliarov blokujúcich škodlivé modré svetlo, ktoré vyžaruje z televízorov alebo telefónov.

Môj profil

Viktor sa narodil 9. mája 2000 v Galante. Od detstva sa 13 rokov venoval tenisu na profesionálnej úrovni. Po zranení, ktoré utrpel ako 16 ročný, bol nútený sa športu vzdať. Následne začal budovať svoju kariéru. Vyskúšal viaceré podnikateľské oblasti, až kým so svojim bratom v septembri 2021 nezaložili spoločnosť Moonlight.

Úspech podľa mňa je

Úspech pre mňa nie je finančné zabezpečenie. Aj keď si myslím, že ľudia môžu byť veľmi bohatí, no nenávidia to, čo robia. Toto pre mňa neznamená úspech. Ja si veľa inšpirácií beriem od GaryVe, ktorý hovorí hlavne o tom, že nie je dôležité koľko peňazí zarobíš, ale ako ich zarobíš. Čiže podľa mňa úspechom je, aj keď niekto zarába menej peňazí, ale je vo firme, kde sú dobrí a ambiciózni ľudia, skvelý tím a dobrá kultúra a ten človek hlavne robí to, čo ho baví.

Moja najväčšia motivácia

Mojou najväčšou motiváciou je to, že sa môžem pozerať, ako môj tím rastie, ako sa jednotliví ľudia v tíme vyvíjajú a ako spolu budujeme niečo, čo môže pomáhať druhým. Zároveň je mojou veľkou motiváciou otec, pretože vždy som chcel, aby bol na mňa hrdý. Keď som skončil s tenisom, bolo to pre mňa najväčšie sklamanie. Musel som si to priznať, čo bolo veľmi náročné a odvtedy som vždy vo svojom vnútri túžil, aby bol otec na mňa hrdý.

Moje najväčšie životné poučenie

Začal by som myšlienkou, že „Všetko sa deje pre teba a nie tebe.“ V minulosti som sa počas športovania zranil, vtedy som nechápal, prečo sa mi to stalo, ale o pár rokov som to pochopil. Teraz, keď sa na to pozriem spätne, si to už viem spojiť. A aj keď mi to zrazenie v prvom momente nedávalo zmysel, teraz viem, že sa to stalo preto, lebo sa to stať malo. V podstate všetko sa deje pre niečo, takže by sme mali robiť hlavne to, v čom sme dobrí. Podľa mňa aj tie smutné veci, čo sa nám v živote dejú, nás posúvajú vopred.

Moje najväčšie životné prekážky

Z osobného hľadiska si myslím, že mojou najväčšou životnou prekážkou bolo práve to, že sme sa s priateľkou presťahovali do Trnavy. Vtedy sme si prechádzali zložitejšími situáciami, kedy som dlho do noci pracoval a nevenoval jej toľko pozornosti. Ja som si to až tak z počiatku neuvedomoval, ale tým, že sme spolu vždy všetko komunikovali, sa aj náš vzťah posunul.

Moja aktuálna výzva

Získaný kapitál sa snažíme reinvestovať späť do podnikania, čo je miestami dosť stresujúce. V najbližšej budúcnosti sa naša spoločnosť chystá rebrandovať, na čo bude potrebných veľa financií. Zároveň riešime nové priestory a nový dizajn našich produktov. Všetky vymenované činnosti sú pre mňa výzvou, pretože sú finančne náročné.

Moje odporúčania na úspech

Nevieš, čo ťa baví alebo v čom si dobrý, pokiaľ to nevyskúšaš. Niekto môže byť dobrý v jednej veci, ale pokiaľ nevyskúša druhú vec, nevie, aký by v nej reálne bol. Teda mojím hlavným odporúčaním je skúšať nové veci. Od 3 rokov do 16 rokov som sa venoval tenisu na profesionálnej úrovni, následne som sa zranil a neskôr som skúšal rôzne oblasti podnikania. Až po nejakom čase sme spolu s bratom založili našu vlastnú spoločnosť. Zároveň mojim druhým odporúčaním, ako sa stať úspešným, je zaujímať sa o ľudí, ktorí tvoria motivačný a inšpiračný obsah. Práve tieto dve odporúčania ma dostali tam, kde som.

« Späť na zoznam