Štefan Blaha

« Späť na zoznam


realitný maklér
reality, 1.BCR s.r.o.

Môj profil

instagram.com/stefi_blaha/

Volám sa Štefan Blaha, mám 24 rokov a pochádzam z Bratislavy, kde pôsobím ako realitný maklér v realitnej kancelárií 1.BCR.
Začiatky podnikania neboli vôbec také ružové ako si mnohí myslia a presadiť myšlienku, že my realitní makléri naozaj nie sme len “otvárači dverí“ ešte ťažšie. Obzvlášť v hlavnom meste, kde je konkurencia viac ako drvivá a musíte sa naozaj odlíšiť od súperov a poskytnúť vždy o niečo viac.
Reality sú mojou vášňou celý život. Venoval som sa im už aj v skoršom veku, ale profesionálne sa realitnému biznisu venujem aktívne prvý rok. Za tento čas, sa mi podarilo moju prácu pretaviť do životného štýlu s pozitívnymi výsledkami.

Úspech podľa mňa je

Otázka, na ktorú naozaj každí môže odpovedať podľa seba a veľmi individuálne. Pre každého úspech znamená niečo iné. Zabezpečenie rodiny, detí, nájdenie stabilného zamestnania. Pre niekoho sa kariérne posúvať, prekonávať samého seba či finančné ohodnotenie dosiahnuté pracovnými úspechmi.
Pre mňa osobne úspech znamená dosiahnutie stanovených cieľov a spokojnosť mojich klientov, kde pri ich pribúdajúcom počte vidím dobre odvedenú prácu, tvrdú drinu a samozrejme servis, ktorý si moji klienti zaslúžia a v dnešnej dobe by mal byť viac ako samozrejmosťou.

Moja najväčšia motivácia

Mojou najväčšou motiváciou sú samozrejme spokojní klienti a klienti, ktorí sa ku mne budú aj po rokoch opakovane vracať. A pocit sebavzdelávania a neustáleho sa zlepšovania v práci.

Moje najväčšie životné poučenie

Jednoznačne nedávať na rady a odporúčania od ľudí, ktorý nechápu mojim cieľom, víziám a predstavám o mojej či už kariérnej alebo osobnostnej budúcnosti. Nie nadarmo sa hovorí – „So zlým človekom nemôžete uzavrieť dobrý obchod.“ – Warren Buffet

Moje najväčšie životné prekážky

Iba také, ktoré si pripúšťam, že by mohli byť prekážkami. Vždy je to o nastavení mysle. A samozrejme fakt, že neustále pracujem a prichádzam do kontaktu s ľuďmi, kde ako všetci vieme – práca s ľuďmi naozaj nie je najľahšia. Aj po ťažkom dni, nie vždy príjemných ľuďoch a po aj neúspešných stretnutiach, stáť pevne na nohách a nenechať sa rozhodiť. Prijemné vystupovanie, úsmev a proklientský servis sú vždy MUST HAVE. Aj keď naozaj v danú chvíľu na úsmev náladu nemáme.
Vždy to zachráni šálka dobrej kávy alebo po práci pohár vína.

Moja aktuálna výzva

Neustále sa zlepšovať a posúvať tým kariérne a osobnostne seba a aj moje najbližšie okolie. Ukázať, že aj mladí ľudia vedia preraziť v ťažkom biznise a bez debaty zbúrať predsudky voči oblasti, v ktorej pôsobím a nastaviť služby pre zákazníkov na lepšej ako najlepšej úrovni. Byť jednoducho JEDNOTKOU na trhu, alebo aspoň pre mojich klientov.

Moje odporúčania na úspech

Neviem, či som v situácií kedy môžem odporúčať iným ako dosiahnuť úspech alebo hovoriť čo to vlastne úspech je. Každí si musí uvedomiť svoje hodnoty, ciele a bezhlavo si za nimi ísť. Snažte sa obklopovať ľuďmi, ktorí vám “fandia“, podporujú vás a vidia vo vašej ceste to čo vy. Nenechajte sa odradiť a dokážte sebe a iným, že na to MÁTE. Cesta úspechu nikdy nie je ružová a je spojená so sklamaním, pádmi a naozaj prebdenými nocami, avšak– „Vždy pamätajte na to, ako ďaleko ste už došli.“ – Ryan Serhant

« Späť na zoznam