Patrik Bánsky

« Späť na zoznam


Podnikateľ vo financiách
živnostník

Môj profil

Volám sa Patrik, mám 21 rokov a pracujem ako finančník – podnikateľ vo financiách. Pochádzam zo Zlatých Moraviec, mám 1 súrodenca. Považujem sa za cieľavedomého, komunikatívneho, pozitívne naladeného, vytrvalého a disciplinovaného človeka. Záľuby vo voľnom čase: rád chodím cvičiť do posilňovne, chodím behávať, pretože pri tom si vždy viem najlepšie psychicky oddýchnuť, a taktiež sa rád vzdelávam- čítam knihy, články, počúvam podcasty atď.

Úspech podľa mňa je

Pozitívna spätná väzba okolia, či už v práci, osobnom a súkromnom živote po dlhodobej snahe dosiahnutia svojich cieľov. Byť so sebou a so svojimi výsledkami vo všetkých smeroch spokojný. Dosiahnutie vytýčených životných hodnôt a cieľov prirodzeným spôsobom. Moment od kedy môžem robiť to čo ma baví, nemusím riešiť peniaze, a zároveň mať kopec voľného času pre seba a svoje koníčky.

Moja najväčšia motivácia

Vidina dosiahnutia určitého uznania, ocenenia a neustáleho sa zlepšovania. Dosiahnutie úspechu a reálnych hmatateľných výsledkov. Dosiahnutie osobného a kariérneho rastu a osobnostný rozvoj. Skĺbenie týchto hodnôt a predpoklad na úspešný a šťastný život. Najviac ma motivujú takisto aj moje dosiahnuté ciele ako napríklad finančná a časová sloboda.

Moje najväčšie životné poučenie

Počiatočné neúspechy na SŠ, z čoho som si zobral ponaučenie dotiahnuť veci do konca a nevzdávať sa aj keď sa nedarí a byť pracovitý, taktiež neobjektívnosť hodnotenia a správania sa napr. profesorov, pripravili na reálny život. Všetko sa dá naučiť/získať/dokázať.

Moje najväčšie životné prekážky

Najväčšie prekážky sú v samom sebe, nedostatočná dôvera v samého seba, nerozhodnosť v dôležitých situáciách a občasné podceňovanie svojich schopností. Čiastočný strach z neúspechu a z odhodlania sa vyjadriť svoj názor v správnej situácii.

Moja aktuálna výzva

Zistiť v čom som dobrý, čo ma baví, v čom vynikám a zdokonaľovať sa v tom. V súkromnom živote, zabezpečenie budúcnosti po hmotnej a nehmotnej stránke. V pracovnom živote, dosiahnutie najvyšších možných úspechov, nadobudnutie čo možno najviac informácií a pretaviť ich do reálnych situácií. V konečnom dôsledku kombinácia týchto dvoch faktorov s úspešným výsledkom.

Moje odporúčania na úspech

Robiť to čo človeka baví a napĺňa, netrápiť sa kvôli zbytočnostiam a stanoviť si svoje ciele, ktorých sa držať za každú cenu. Nesústrediť sa len na pracovný, ale aj na súkromný život, rodinu a priateľov. Byť schopný si vypočuť názor skúsených ľudí a nechať si poradiť. Byť skromný, ale zároveň si stáť za svojim názorom a ísť si za svojím cieľom.

« Späť na zoznam