Jozef Šétaffy

« Späť na zoznam


člen predstavenstva GastroNet a.s., prezident Slovenskej franchisingovej asociácie
gastronómia, podpora podnikania, v minulosti stavebníctvo, inžiniering a investičná výstavba

Môj profil

(Ten by mal posúdiť niekto iný, kto ma pozná). Sebakriticky :-) : Som "zrelý" pán v dôchodkovom veku, ktorý má rád život, krásu a všetky svetské potešenia. Aj napriek svojmu veku (65) pociťujem potrebu sa vzdelávať, športovať, spoločensky žiť, pracovať a byť užitočný. Hovoria o mne, že aj napriek tomu že som workoholik, som (väčšinou) v pohode. Teším sa z úspechov mojich detí a vnúčat a už ma nedokáže naštvať ani moja drahá manželka.

Úspech podľa mňa je

Úspech je dosiahnutie nejakého vytýčeného pozitívneho cieľa (užitočného diela), dosahuje sa spravidla vynaložením systematického úsilia a práce.

Moja najväčšia motivácia

Láska .

Moje najväčšie životné poučenie

Nie všetci ľudia, ktorí si získali moju dôveru, si ju aj zaslúžili.

Moje najväčšie životné prekážky

Hlupáci a chrapúni. (Všeobecnejšie - ľudská hlúposť, obmedzenosť a zákernosť)

Moja aktuálna výzva

Udržať si zdravie a primeranú kondíciu, aby som mohol stále robiť všetky tie veci, ktoré ma bavia ...

Moje odporúčania na úspech

Úspech, tak isto ako šťastie je relatívny. Pre každého môže znamenať niečo iné. Pre mňa znamená úspech dosiahnutie nejakého vytýčeného pozitívneho cieľa. Po jeho dosiahnutí človek pociťuje radosť a potešenie. Tento pocit je však krátkodobý a prchavý. Preto je dobré ak človek dosiahne uspokojenie nielen v momente dosiahnutia cieľa ale aj pri jeho vytváraní. Je to vec vlastného vedomého nastavenia na radosť z práce. Napríklad, niektorí ľudia hovoria, že radosť z práce majú (iba) v určitej oblasti, v tej ktorá ich baví. Ja som si to otočil, mňa bavila každá užitočná práca a ten "úspech" prišiel mnohokrát akosi sám od seba.

« Späť na zoznam