Andrea Zahurancová

« Späť na zoznam


cestovateľka, zakladateľka online optiky Eyerim
Eyerim

Môj profil

Andrea Zahurancová je jednou zo štyroch spoluzakladateľov startupu eyerim – najväčšieho a najrýchlejšie rastúceho e-shopu s očnou optikou v regióne strednej a východnej Európy. Dnes je kreatívnou riaditeľkou značky, ktorá fičí v sedemnástich krajinách a za minulý rok vykázala tržby 3,3 milióna eur. Projekt sa začínal na kolene, Andrea chodila na osemročné jazykové gymnázium a v sedemnástich odišla do Viedne študovať medzinárodné podnikanie. Bola v bakalárskom ročníku, keď sa jej ozval brat s myšlienkou podnikať. V tom čase pracoval v Malajzii pre e-shop s okuliarmi a navrhol sestre, či niečo také nerozbehnú tiež. Andrea chodila na poštu odosielať balíčky, sklad mala vo svojom šatníku a spočiatku netušila, čo znamená webdizajn. Robili to všetko z čistej radosti, z presvedčenia a z vlastných úspor. Tu niekde prichádza dôležité slovo startup. Veľmi zjednodušene, keď nejaký začínajúci nápad hľadá investora. Podarilo sa – eyerim si všimol najprv Neulogy ventures, ktorý poskytol prvotný kapitál 200-tisíc eur. O rok prišiel medzinárodný venture fond 3TS Capital Partners a investoval zhruba jeden a pol milióna eur. Postupne sa uchytila aj v kreatíve – fotila, tvorila videá a starala sa o sociálne siete. Dnes sa z veľkej časti venuje influence marketingu. Svoj úspech vníma s pokorou. Výhodou je, že svoju prácu môže vykonávať z ktorejkoľvek časti sveta. To aj robí. Mnoho ľudí ju preto nepozná ako úspešnú podnikateľku, ale ako náruživú cestovateľku s nádhernými fotkami na Instagrame.

Úspech podľa mňa je

Neexistuje žiadna šablónová definícia - každý vidí úspech ináč. Pre mňa je úspechom to, že sme sa nikdy v práci nevzdávali, že sme dnes tam, kde sme a že viem všetko bilancovať aj v súkromnom živote a som šťastná.

Moja najväčšia motivácia

Ostať šťastná, budovať si život tak, nech som neustále s úsmevom.

Moje najväčšie životné poučenie

Asi žiadne konkrétne ma nenapadá, no určite ani jeden "fail" neľutujem a každý ma určite veľmi posilnil.

Moje najväčšie životné prekážky

Ja verím, že prekážky si človek tvorí sám v hlave - a sám si definuje, čo prekážkou pre neho je. Ja si žiadnu nevytváram.

Moja aktuálna výzva

Makať, robiť to, čo ma baví a neustále napredovať, nech nemám čas myslieť na hlúposti.

Moje odporúčania na úspech

Ani tu nepoznám žiadnu šablónu či definíciu či konkrétny návod. Pre mňa je úspech často nemateriálny, pre iných je to naopak. Ak mám mať nejaké odporúčanie - tak, aj keď to možno znie ako klišé - nevzdávať sa svojich snov a aspirácii :)

« Späť na zoznam