Zuzana Smatanová

« Späť na zoznam


speváčka, textárka, skladateľka
hudba

Môj profil

https://www.facebook.com/ZSmatanova
www.zuzanasmatanova.sk

Úspech podľa mňa je

Všeobecne to vnímam asi ako pozitívne ohodnotenie práce, ktorú človek urobil, a je jedno či niekým blízkym, širokou verejnosťou, alebo sebou samým. Úspech vnímam aj ako dobrý vnútorný pocit z niečoho, čo sa podarilo, no nakoniec je to aj dobrá potrava pre ego človeka, doslova droga, pretože kto ho raz zažije, chce ho mať viac-menej stále, až kým nepochopí, že iba o tom život nie je :)

Moja najväčšia motivácia

Môj vlastný dobrý pocit. Som kreatívny človek, takže ak niečo vytvorím, do čoho som dala to najviac čo som vedela a chcela, ten konečný dobrý pocit je pre mňa najväčšia motivácia. Ak sa to napokon stretne aj s pochvalou okolia, to je k tomu ďalší príjemný bonus.

Moje najväčšie životné poučenie

Cez môj vlastný úspech som spoznala samú seba. Zistila som ako veľmi ma vie potešiť, ale aj zraniť, no napriek tomu sa mi z neho nikdy nepodlomili kolená, pretože som sa na všetky jeho podoby pozerala vždy veľmi triezvo. Niekedy netreba robiť veci len pre úspech, stačí keď sa človek naplno odovzdá čomukoľvek, čo má rád a nemyslí na nič iné len na to, ako ho to baví a napĺňa. Očakávanie úspechu vedie len k stresu a napätiu.

Moje najväčšie životné prekážky

Prekážkou si vie byť iba človek sám a jeho myslenie. S odstupom času to vnímam tak, že som sa vždy musela preniesť len cez svoje zlé pocity, myšlienky a tlaky, ktoré som si vytvárala na seba sama. Ak niečo nefungovalo, alebo sa mi nedarilo, vždy to nakoniec záviselo len od môjho uhla pohľadu, ktorý keď som zmenila, veci sa zase pohli a išla som ďalej. Takže mojou najväčšou prekážkou som si bola vlastne vždy len ja sama :)

Moja aktuálna výzva

Nové pesničky, nový album, turné.

Moje odporúčania na úspech

Rob a choď za tým, čo miluješ, ale úspech neočakávaj. Ak príde sám, teš sa z neho, ale nikdy nestrať tú prvotnú túžbu robiť to, čo máš rád "len tak"... Nikdy nerob nič len kvôli úspechu.

« Späť na zoznam