Monika Babčanová

« Späť na zoznam


Dizajner a tvorca ekologickych sperkov
coloMBiana

Môj profil

www.coloMBiana.sk
Monika Babčanová je vyštudovaná inžinierka ekonómie s medzinárodnou audítorskou kvalifikáciou. Po dlhoročnom pôsobení v oblasti auditu opustila svet financií a vycestovala do Južnej Ameriky. V amazonskom pralese objavila vzácny plod La Tagua – rastlinnú slonovinu, z ktorej dnes pod značkou coloMBiana vyrába unikátne šperky. Ak sa práve nevenuje navrhovaniu a výrobe šperkov, cestuje, učí sa nové jazyky a športuje. Amazóniu si rada pripomína kajakovaním na ramenách Dunaja.

Úspech podľa mňa je

Ked človek dosiahne rovnováhu, v ktorej robí aj to, čo ho baví a súčasne prináša hodnoty okoliu a celému spoločenstvu.
Biznis nemusí byť len o peniazoch.
Dobrý biznis nie je len o peniazoch. Dobrý biznis je predovšetkým o férovom prístupe, správnych morálnych hodnotách, kreativite, radosti, osobnom nadšení a ak sa dá, aj pomoci druhým. Pridaná hodnota, ktorú do svojich služieb vložíte, bude puncom kvality, ktorú ocenia všetky zúčastnené strany.

Moja najväčšia motivácia

Pozitívne odozvy od všetkých zainteresovaných, či už sú to dodávatelia, spokojní zákazníci, spolupracovníci alebo indiáni v Amazónii, ktorí vďaka malému prispeniu z našej strany dostávajú veľkú pomoc. S pozitívnou energiou je to ako s príjemným začarovaným kruhom. Na začiatku som ja a moje nadšenie, ktoré vkladám do každého jedného šperku. „Štafetu“ vzápätí prevezmú moje zákazníčky, ktoré sa tešia z nosenia mojich šperkov a posielajú mi pozitívne odozvy. Často sa stáva, že dobré slovo sa šíri medzi ľuďmi ďalej, vďaka čomu ku mne prichádzajú nové a nové zákazníčky, ktoré oslovil môj príbeh a šperky. Toto všetko mi napokon dodáva množstvo nového nadšenia, ktoré môžem opäť vkladať do ďalšej tvorby.

Moje najväčšie životné poučenie

Nechať veci plynúť je niekedy to najlepšie rozhodnutie, aké môžete urobiť.
Čím viac niekedy tlačíte na to, aby veci fungovali podľa vašich predstáv, tým viac sa im vzďaľujú. Keď som opustila svet veľkého biznisu, kde všetko malo svoje jasne stanovené pravidlá, veľmi dlho mi trvalo, kým som sa naučila prestať všetko plánovať a riešiť veci do najmenších detailov. Život má ale rád prekvapenia, preto občas nie je na škodu jednoducho si počkať na to, čo nám pripravil. Nech to znie akokoľvek zábavne, niektoré veci sa naozaj z času na čas vyriešia samy.

Moje najväčšie životné prekážky

Vždy, keď sa rozhodnete niečo vybudovať, stojíte na novej štartovacej čiare. Predošlé skúsenosti vám síce môžu pomôcť, ale nezaručia, že všetko pôjde hladko. Aj po štyroch rokoch s coloMBianou ostávam občas zaskočená a hľadám riešenia na problémy, o ktorých som ani netušila, že môžu vôbec existovať. Napriek tomu netreba strácať odhodlanie – výsledok zvyčajne stojí za všetku vašu námahu. Keď si ide človek za svojím snom nevidí prekážky, riešia sa za pochodu. Azda najväčšou prekážkou je človek sám, jeho myšlienky, strácanie viery a síl ale ak robí veci s dobrým úmyslom a nadšením, dostaví sa výsledok.

Moja aktuálna výzva

Možnosti na zlepšenie sú nevyčerpateľné.
Rovnako ako v bežnom živote, aj v podnikaní platí pravidlo, že vždy existuje niečo, čo sa dá zlepšiť. Preto vždy hľadám nové inšpirácie, experimentujem, kombinujem rozličné techniky, tvorím nové kolekcie, priebežne vylepšujem svoj showroom, pracujem na vzťahoch so zákazníkmi, hľadám nové zaujímavé spolupráce. Ak sa vám zdá, že už nie je čo zlepšovať, pravdepodobne ste prehliadli niečo dôležité.

Moje odporúčania na úspech

Pozitívna energia je motorom celého snaženia. Dobrý úmysel sa vždy mnohonásobne vráti. A potom už iba tvrdá práca :)

« Späť na zoznam