Jozef Karika

« Späť na zoznam


autor
storytelling

Môj profil

Som autor štrnástich kníh, niektoré z nich vyšli okrem slovenčiny aj v češtine a angličtine. Na Slovensku sa zatiaľ predalo čosi cez stotisíc výtlačkov mojich kníh. Som držiteľom dvoch ocenení Zlatá kniha (za viac než 15 000 predaných kníh jedného titulu), ceny Béla 2009 a zopár ďalších ocenení. Okrem písania sa venujem víkendovému hikingu a sociálnym médiám.

Úspech podľa mňa je

Keď človek napĺňa svoje vnútorné volanie a zároveň vvytvára niečo, čo obohacuje ostatných, pomáha im to alebo uľahčuje život.

Moja najväčšia motivácia

Intenzívne uvedomovanie si ľudskej, a teda aj osobnej, konečnosti. Zároveň motivuje aj pocit hlbokého uspokojenia, ktoré človek pociťuje, keď robí to, čo robiť má. A samozrejme prudká nespokojnosť, ktorej sa nedá vyhnúť, keď človek opustí trajektóriu svojej bytostnej dráhy. (Či skôr bytostných dráh, pretože ich je niekoľko - napríklad osobná, vzťahová, pracovná atď. Vtip nie je v tom, uspieť v jedinej z nich na úkor ostatných, ale dokázať uspieť vo všetkých - to je ozajstná výzva.)

Moje najväčšie životné poučenie

Asi zistenie, že aj tie najlepšie ponaučenia sú úplne na nič, pokiaľ chýba vlastné reálne nasadenie, prax a experimentovanie v ozajstnom svete.

Moje najväčšie životné prekážky

Moje minulé úspechy.

Moja aktuálna výzva

Skúsenosť ma naučila nehovoriť o práve aktuálnych cieľoch či zámeroch, takže si to nechám pre seba. ;)

Moje odporúčania na úspech

Objaviť vhodný pomer medzi počúvaním rôznych odporúčaní a robením si vecí podľa vlastného cítenia bez ohľadu na to, čo kto hovorí. A potom veľa vôle, sebadisciplíny, vytrvalosti, humoru, odľahčenia, atď. atď.

« Späť na zoznam