Milan Pikula

« Späť na zoznam


CEO, programátor, obchodník, predajca callcentier a člnov, konzultant IT bezpečnosti, školiteľ, otec.
IP Security Consulting (a iné)

Môj profil

Mal som to šťastie zúčastniť sa veľkej historickej éry - premeny spoločnosti z papierovej na informačnú. Programoval som na desiatkach rôznych platforiem, spoluzakladal a rozbiehal viacero firiem a združení, ktoré vyvíjali, skúmali alebo aspoň propagovali informatizáciu. Momentálne moja firma vyvíja špičkový callcentrový softvér, ktorý používajú najväčšie slovenské súkromné firmy, banky, nemocnice. Okrem toho pomáham spravovať rozsiahle počítačové siete, robím konzultácie a školenia v oblasti počítačovej bezpečnosti, unixu, sietí, hlasových a video riešení. Učím sa obchodu na viacerých bočných projektoch ako predaj člnov.

Som večný študent tém, ktoré ma práve zaujímajú: informatiky a programovania, podnikania, obchodu, práce s ľuďmi, momentálne čínskeho jazyka.

Úspech podľa mňa je

Bez ohľadu na profesiu neklikať ráno v navigácii "práca" ale "obľúbené". Zúčastňovať sa zaujímavých a napĺňajúcich projektov.

Moja najväčšia motivácia

Posúvať svet smerom k dokonalosti. Nekecať ale riešiť. Excelovať vo všetkých oblastiach, ktorým sa venujem.

Moje najväčšie životné poučenie

Netreba strácať čas s ľuďmi, ktorí zo svojich neúspechov vinia svet naokolo. Naopak, obklopovať sa šikovnými tvorivými ľuďmi so silnou vnútornou motiváciou. Je dobré prevziať iniciatívu.

Robiť tak dobre, že ste nenahraditeľní a učiť ľudí okolo seba, aby vás vedeli nahradiť.

Moje najväčšie životné prekážky

Celý život mám viac záujmov a rozrobených projektov, ako je reálne možné stihnúť, takže najväčšou prekážkou je moja neschopnosť zladiť všetky záujmy, ciele a plány. A tiež nutnosť spať a krátkosť života.

Moja aktuálna výzva

Posunúť sa do druhého kvadrantu podľa http://waitbutwhy.com/2015/03/procrastination-matrix.html a mať pri tom všetkom dosť času na rodinu.

Moje odporúčania na úspech

Neustále sa učiť a pracovať na sebe. Nebáť sa prevziať iniciatívu. Vytrvať.

« Späť na zoznam