Kristína Kajlová

« Späť na zoznam


Riadiaca pozícia
Ekonomické odvetvie, podnikanie v oblasti sieťového marketingu a reklamy

Môj profil

Volám sa Kristína Kajlová , mám 23 rokov a podnikať som začala ako 18-násť ročná. Na začiatku to všetko, čo je dnes bol len sen, avšak dnes je sen realitou. Po skončení gymnázia som išla na vysokú školu prírodovedeckú v Košiciach, ale veľmi rýchlo som zistila, že to nie je nič pre mňa. Keďže reakcie môjho okolia boli, že mala by som mať vysokú školu, tak som skúsila ešte vysokú školu bezpečnostného manažmentu v Košiciach, ale ani tam mi to štúdium nesadlo. Do tretice, ako sa hovorí, som to už skúšať nechcela. Keďže podnikaniu som sa venovala už po maturite, tak kým som skúšala vysoké školy, som si v rámci firmy vytvorila aké také zázemie, aj keď to v tom čase nebolo nič extra. Zarábala som menej ako hocikto v Kauflande. Jedine čo som skutočne mala bol môj sen presťahovať sa do domu, úplne sa osamostatniť a kúpiť si špičkový mercedes. Dnes síce dom a dve auta mám, ale nie je to to, čo ma robí úspešnou. Úspech nespočíva v tom aký veľký máte dom alebo koľko aut vám pred nim stojí, ale úspech spočíva vo vás samých, vo vašom vnútornom šťastí, pretože môžete mať všetko a pritom sa šťastným necítite. Ja každý jeden deň žijem v neskutočnom šťastí a spokojnosti, pretože každý deň sama rozhodujem o tom, ako ten deň prežijem a hlavne môžem byť s rodinou kedy len chcem.

Úspech podľa mňa je

Myslím si, že úspechom je, ak sa naučíme komunikovať s ľuďmi vo svojom okolí, nie len sa rozprávať. Spokojná rodina je tým najjasnejším ukazovateľom.

Moja najväčšia motivácia

Mojou najväčšou motiváciou je vybudovať firmu, ktorá bude samostatne fungovať bez akýchkoľvek mojich zásahov.

Moje najväčšie životné poučenie

Najväčšie životné poučenie pre mňa bolo, keď som následkom choroby prišla úplne o sluch. Stalo sa to zo dňa na deň, práve vtedy som si uvedomila skutočnú hodnotu zdravia a aj toho, ako si treba vážiť každý jeden deň, ktorý v zdraví môžeme prežiť.

Moje najväčšie životné prekážky

Najväčšími životnými prekážkami bolo, keď prichádzali dni, kedy som si prestávala veriť, kedy som mala pocit, že nemám silu ani ísť ráno do kancelárie alebo keď prišli situácie ,ktoré sa mi zdali byť neriešiteľné. Ako najväčšiu prekážku som vnímala aj ľudí, ktorí neustále zhadzovali moju prácu, moje podnikanie a koniec koncov začali podceňovať aj mňa, ale povedala by som skôr, že negatívne som to vnímala v začiatkoch svojho podnikania. Momentálne to beriem, ako to najlepšie, čo sa mi mohlo stať, pretože to bola pre mňa veľká škola ako sa nevzdávať a ísť ďalej aj napriek negatívnym rečiam môjho okolia.

Moja aktuálna výzva

Pracovať na osobnostnom rozvoji, posúvať ľudí v mojej firme opäť o level vyššie, motivovať čo najviac ľudí aby pracovali dennodenne na svojich cieľoch.

Moje odporúčania na úspech

Určite si neprestávajte veriť, nech sa deje čokoľvek. Vždy si choďte za svojím cieľom aj keby vám ďalších 1000 ľudí malo povedať, že váš sen je nereálny a nedosiahnuteľný. Udržujte sústredenie na svojich denno-denných aktivitách, ktoré vás približujú k vašim cieľom a keď dostanete ponuku na akúkoľvek spoluprácu, položte si otázku kde vás táto ponuka posunie a či vďaka nej sa posuniete bližšie k splneniu svojho cieľa a hlavne neriešte veci, ktoré neviete ovplyvniť.

« Späť na zoznam