Ing. Martin Vršek

« Späť na zoznam


manažér rodinnej firmy
Vinkor

Môj profil

Volám sa Martin Vršek, v roku 2008 som vyštudoval Národohospodársku fakultu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Po vyštudovaní sa venujem práci manažéra v rodinnej vinárskej firmy v okrese Pezinok.

Úspech podľa mňa je

Keď počujem slovo úspech, prvé čo mi napadne je naplnenie mojich cieľov, ktoré som si stanovil na určité obdobie. Úspech určite môžme rozdeliť či už na pracovný, dosiahnutie "vysnívanej" pozícií, a potom ten súkromný, ktorý odzrkadľuje naše bytie.

Moja najväčšia motivácia

Mojou motiváciou je neustále vzdelávanie, a posúvanie sa vpred. Nebyť v tom štádiu keď sa život akosi zastaví, a ja budem vykonávať svoju prácu ako povinnosť a automaticky. Každá práca vie niečo nové priniesť a ja sa viem toho chytiť, či už nové technológie alebo výrobné postupy. Neustále vzdelávanie nás vždy posunie vpred.

Moje najväčšie životné poučenie

Pred 13 rokmi som doštudoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave na Národohospodárskej fakulte. pred tým som študoval na gymnáziu v rodnom meste Pezinok. Až v týchto rokoch som si uvedomil že som miesto študovania na gymnáziu mohol študovať na odbornej škole, kde by som nadobudol prax, ktorá vždy veľmi chýba. Podobne to bolo na vysokej škole, kde sme sedeli na prednáškach a cvičenia a potom keď sme si hľadali prácu sme sa prvý krát stretli s praxou. Preto ako také poučenie je že som sa mohol viac počas štúdia venovať praxe.

Moje najväčšie životné prekážky

Prekážky prichádzajú celý život, neviem presne určiť ktoré boli tie najväčšie. Jednou z tých väčších, ktoré sa týkajú práce a štúdia bolo určite po skončení vysokej školy nájsť si prácu. Naopak šťastie si ma našlo a my ako rodina sme v roku 1992 začali podnikať vo vinárskom sektore, a preto som to mal jednoduchšie a v tomto sektore som zotrval doteraz.

Moja aktuálna výzva

Aktuálnou výzvou pre mňa je zotrvať a udržať na žive našu rodinnú firmu. Keďže aktuálnou témou koronavírusu, ktorá ohrozuje nie len ľudí ako samostatné jednotky určite aj podniky a živnostníkov je veľkým strašiakom. Takže sa budeme určite ako firma snažiť toto obdobie ustáliť a po skončení tohto obdobia sa naplno začať venovať novým technológiám, ktoré sme mali v pláne zaraďovať do výrobného procesu.

Moje odporúčania na úspech

Mojím odporúčaním pre úspech je určite venovať sa praktickým veciach a začať s tým už počas štúdia, aby po skončení školy nás nič neprekvapilo v novej firme. Ďalším odporúčaním by bolo neustále vzdelávanie, počúvanie druhých a zobrať si či už pozitívne ale aj negatívne spätné väzby, ktoré nám dávajú možnosti pre seba-rozvoj.

« Späť na zoznam